Kontakta oss

Här hittar kontaktuppgifter till kundservice samt personerna bakom Centrala Bygg. Det går också att ladda ner en PDF med alla kontaktuppgifter

Kundservice

Hos oss får du hjälp med beställningar, produktfrågor, IFB installationer med mera.

Telefon: 0770-77 70 40
Fax: 08-506 394 07
Mail: kundservice@electrolux.se
Web: centralabygg.com
Webportal: electrolux.net/se

Helpdesk Avista
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: kundservice@electrolux.se

Reservdelar och tillbehör
Telefon: 0770-77 70 40 
Fax: 036-31 80 10
Web: shop.electrolux.se
Mail: reservdelar@electrolux.se

Transportskador
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: kundservice.logistics@electrolux.se

Service och installationer
Electrolux Service
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: electroluxservice@electrolux.se

Hemsidor
centralabygg.com
electrolux.se
husqvarna-electrolux.se
elektrohelios.se
aeg.se

Försäljningschef

Centrala avtal

Distriktschefer

Mats Öhgren

Distrikt - Norr

070-602 88 00

mats.ohgren@electrolux.com

Bengt Högström

Distrikt - Stockholm Norr

070-510 28 03

bengt.hogstrom@electrolux.com

Lukas Lundblad

Distrikt - Stockholm Syd

072-187 85 98

lukas.lundblad@electrolux.com

Tobias Friedrich

Distrikt - Stockholm Mälardalen

070-141 02 27

tobias.friedrich@electrolux.com

Hans Johansson

Distrikt - Mitt

070-643 86 54

hans.johansson@electrolux.com

Mats Götsten Sinclair

Distrikt - Göteborg Norr

070-540 21 50

mats.gotsten@electrolux.com

Peter Nilsson

Distrikt - Göteborg Syd

070-524 11 10

peter.nilsson@electrolux.com

Arpad Kardos

Distrikt - Malmö Väst

070-524 55 70

arpad.kardos@electrolux.com

Magnus Lindén

Distrikt - Malmö Öst

073-885 75 04

magnus.linden@electrolux.com

Säljsupport

Offert-/Arkitektsupport

Reservdelar/tillbehör