Kontakta oss

Här hittar kontaktuppgifter till kundservice samt personerna bakom Centrala Bygg. Det går också att ladda ner en PDF med alla kontaktuppgifter

Kundservice

Hos oss får du hjälp med beställningar, produktfrågor, IFB installationer med mera.

Telefon: 0770-77 70 40
Fax: 08-506 394 07
Mail: kundservice@electrolux.se
Web: centralabygg.com
Webportal: electrolux.net/se

Helpdesk Avista
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: kundservice@electrolux.se

Reservdelar och tillbehör
Telefon: 0770-77 70 40 
Fax: 036-31 80 10
Web: shop.electrolux.se
Mail: reservdelar@electrolux.se

Transportskador
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: kundservice.logistics@electrolux.se

Service och installationer
Electrolux Service
Telefon: 0770-77 70 40
Mail: electroluxservice@electrolux.se

Hemsidor
centralabygg.com
electrolux.se
aeg.se

Försäljningschef

Centrala avtal

Lukas Lundblad

Distrikt - Stockholm Syd

072-187 85 98

lukas.lundblad@electrolux.com

Tobias Friedrich

Distrikt - Stockholm Mälardalen

070-141 02 27

tobias.friedrich@electrolux.com

Distriktschefer

Stefan Larsson

Distrikt - Norr

073-462 11 06

stefan.larsson@electrolux.com

Bengt Högström

Distrikt - Stockholm Norr

070-510 28 03

bengt.hogstrom@electrolux.com

Lukas Lundblad

Distrikt - Stockholm Syd

072-187 85 98

lukas.lundblad@electrolux.com

Tobias Friedrich

Distrikt - Stockholm Mälardalen

070-141 02 27

tobias.friedrich@electrolux.com

Johan Åkesson

Distrikt - Mitt

073-885 70 96 

Johan.akesson@electrolux.com

 

 

 

 

 

Mats Götsten Sinclair

Distrikt - Göteborg Norr

070-540 21 50

mats.gotsten@electrolux.com

Arpad Kardos

Distrikt - Malmö Väst

070-524 55 70

arpad.kardos@electrolux.com

Magnus Lindén

Distrikt - Malmö Öst

073-885 75 04

magnus.linden@electrolux.com

Goran Mojsilovic

Distrikt - Göteborg Syd

070-825 56 34

Goran.mojsilovic@electrolux.com

Marcus Björnlund

Distrikt - Stockholm/Mälardalen

073-885 72 19

Marcus.bjornlund@electrolux.com

Säljsupport